Hoonest

2020. aasta sügisel valmib Pelgulinna südames, Ristiku ja Härjapea tänava nurgal kahest omanäolise ja moodsa arhitektuuriga hoonest koosnev korterelamute ansambel, mille arhitekt on Enn Rajasaar.

Rajatavad hooned on kolmekorruselised raudbetoonkarkassil kivimajad, mis kaetakse piirkonda sobiva laudvoodriga.
Kahte majja tuleb kokku vaid 16 kahe- kuni neljatoalist optimaalsete üldpindadega korterit, mis praegusel kinnisvaraturul on väga nõutud. Enamikel korteritel on ka rõdu või avar terrass.

Korteri juurde on võimalik osta autokoht ja panipaik, mis asuvad soklikorrusel.

Ristiku Residents on energiatõhus. Külmal ajal annab sooja lokaalne gaasiküte, mis tagab tavapärasest madalamad kõrvalkulud. Energiasäästlikkust lisab soojustagastusega sundventilatsioon. Majade kaalutud energiaklass saab olema C.

Krunt ja haljastus

Hooneid ümbritsev õu haljastatakse ja piiratakse aiaga. Kuna autod pargitakse maja alla, on kogu hoov elanikele mõnusaks vabaaja veetmise paigaks.

Hoovis on 2-osaline mänguväljak lastele.

Arhitektist

Enn Rajasaar on 1985. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud arhitekt, kes on projekteerinud elamuid nii Eestis, Horvaatias kui ka Norras. Olles ise pelgulinlane, on arhitekt Ristiku 22 maja loomisel inspiratsiooni saanud ümbruskonnast ja nii on sündinud Pelgulinna miljöösse hästi sobituv elegantne elamu. Tallinnas on tema tuntumad töödeks näiteks kortermajad aadressil A. Weizenbergi 27 (2005) ja Roheline Aas 22 (2006) ning ajaloolise elamu rekonstrueerimine A. Alle tänav 5 (2000).

Varasemate tööde näidised:

Ümbruskond

Pelgulinn on põnev, rahulik ning tasakaalukas elukeskkond, kus kohtuvad ajalugu, arhitektuuripärand ja mõnus asumifiiling. Kuigi kesklinnale lähedal, on siin siiski tunda pigem äärelinnalikku rahu, mis loob inspireeriva keskkonna pereeluks, laste kasvatamiseks või hoopis loometööks.

Ristiku Residentsi naabruskond koosneb enamikus kahe- kuni kolmekorruselistest kortermajadest, mis pärinevad suuremas osas 20. sajandi esimesest poolest. Siinsele ümbruskonnale on iseloomulik majade linlikult tihedam paiknemine, millele sekundeerivad aga lopsakas kõrghaljastus ning hubased tagahoovid.

Kool, lasteaed, mitmed kohvikud-restoranid ja toidupood jäävad jalutuskäigu kaugusele. Pikk pole maa ka Telliskivi Loomelinnakusse, Balti Jaama turule, Stroomi randa ning vanalinna.

  • Toidupood: 280 m
  • Kool: 530 m
  • Ristikheina kohvik: 340 m
  • Stroomi rand: 1,8 km
  • Telliskivi loomelinnak: 750 m
  • Balti Jaama turg: 1,3 km
  • Kristiine Keskus: 1,4 km
  • Vanalinn: 1,9 km
  • Raekoja plats: 2,3 km